TRABZON SÜRMENE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim REVİ´nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim REVİ´nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

      “Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir. Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.

        Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. “

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Mustafa Kemal Atatürk

 

        Milletlerin ruh ve karakterini şekillendirmede etkin rol oynayan öğretmenlerin bu işlevlerini yerine getirebilmesinde onların üretkenliğinin önemli bir etkisi vardır. Bu işlevini layıkıyla yerine getiren öğretmenler için; “bütün bir toplum onların eseridir” denilebilir. Tarih boyunca ilmin ve irfanın, erdem ve ahlakın hâkim olduğu; âlim ve ariflerin baş tacı edildiği bir medeniyetin mensuplarına Yaratan’ın ilk emri olan “oku”mayı öğreten; bilginin katlanarak çoğaldığı ve bilgiye ulaşım yollarının çok hızlı bir şekilde arttığı günümüz dünyasında, öğrencilerimizin “doğru ve faydalı” olana ulaşılmalarına rehberlik eden öğretmenlerimizin milletimizin gönlünde müstesna bir makamı vardır.

        Çocuklarımızı sadece öğretim alanında değil eğitim alanında da geliştiren, yaptığı işin özü “insan yetiştirmek” olan öğretmenlerimiz, toplumu ihya ve inşa etme vasıflarıyla mesleklerin en yücesini icra etmektedirler. Eğitim ve öğretim çağın gereklerine uygun olarak sürekli tekâmül eden, birikim ve tecrübeler ışığında yenilenen, toplumu yücelten ve insanlığa yön veren önemli bir süreçtir. Bu sürece hayat ve yön veren, insanlık tarihinin en önemli, kadim ve ölümsüz mesleğini ifa eden öğretmenler ise, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan, onlara rehberlik eden ve topluma hiçbir zaman arkasını dönmeden toplumun sürekli önünde giden, karşısına çıkan tüm zorluklara rağmen yolundan sapmadan ilerleyen gönül erleridir. Bu bilinç içerisinde görevini icra eden öğretmenlerimiz, inanıyorum ki ülkemizi her alanda hak ettiği seviyelere hızla taşıyacaktır.

     Bu duygular içerisinde, tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü tebrik ediyorum. Şehit olan öğretmenlerimiz başta olmak üzere ahirete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor;  mesleğe yeni başlayan genç arkadaşlarıma başarılı ve huzurlu bir meslek hayatı diliyor ve  emekli olmuş öğretmenlerimize de hizmetleri dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Halil İbrahim REVİ

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 İlçe Milli Eğitim Müdürü

Çamlıca Mah.Hükümet Konağı Kat3 Sürmene / Trabzon - 0 (462 ) 746 2856 - 1775

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.